Príbeh o holubici

Autor: Petra Laclavíková | 22.6.2015 o 20:46 | Karma článku: 3,46 | Prečítané:  205x

Predstavte si klietku. Takú ,tú krásne diamantovú, pozlátenú tým najdrahším zlatom, lemovanú striebrom. Klietku, do ktorej ľudia zatvárajú holubice. Máte ?

Predstavte si klietku. Takú ,tú krásne diamantovú, pozlátenú tým najdrahším zlatom, lemovanú striebrom. Klietku, do ktorej ľudia zatvárajú holubice. Holubica je symbolom mieru, čistoty, dokonca zdobí vrcholy svadobných tort.  Predstavili ste si, tú najkrajšiu, najdrahšiu klietku? Na spodku klietky sú dvierka, ktoré  sú zlatým  kľúčom uzamknuté. Ale predsa tam sú, aby Majiteľ tej prenádhernej klietky mohol kŕmiť Holubicu, ktorá dennodenne sleduje každý jeho pohyb. Je mu vďačná za jeho starostlivosť, za lásku, ktorú dostáva, za slová, ktoré jej venuje, za pozornosť.  Holubica sa naučila prijímať lásku a tak isto sa naučila ju opätovať. 

Vedela sa dlhé hodiny na Majiteľa uprene dívať a len prehlbovala  puto, ktoré sa medzi nimi ,za ten čas, vytvorilo. Nikdy ho nekarhala, ale vždy mu pohľadom povedala, čo je správne.  Dokonca ho neodsúdila ani vtedy, keď Majiteľ pochybil.  Bola mu vďačná za jedlo, ktoré jej nosil, ktoré bolo tak samozrejmé. Vedela aj to, že to robiť nemusel. Nemusel zakaždým prísť a otvoriť Holubici svoje srdce. Ale Majiteľ to robil. Dennodenne stál pred tou vyleštenou, diamantovou striebrom lemovanou klietkou a rozprával jej hodiny, čo všetko zažil v tom zlom, skazenom svete. Rozprával potichu a s plačom. Holubica len počúvala, hladila ho pohľadom a občas sa pomrvila akoby chcela Majiteľovi niečo povedať.  Majiteľ na konci ich rozhovoru vždy vstal , vymenil holubici vodu a nasypal jej pár zŕn do sklenenej misky.  A odišiel.

Majiteľ bol zvláštny človek. Holubici nikdy nepovedal ako veľmi si ju cení. Bol presvedčený, že jedného dňa  zmení svet, a raz ho Holubici ukáže. Vedel, že holubica je silná a dosť rozumná na to, aby vedela ako veľmi ju miluje, aj keď jej to často nevravel. Nedokázal jej povedať slová vďaky, nedokázal ju ,dokonca, ani len rozosmiať. Bol mizerný Majiteľ. Sám si to uvedomoval.

Jedného dňa sa ho Holubica spýtala : ,, Čo pre teba znamenám?“  Majiteľ chvíľu dumal nad odpoveďou. Nie preto, že by odpoveď nepoznal, ale preto, že tie slová sa z jeho hrdla drali veľmi ťažko. Však ich láska bola jasná ako facka. Prečo sa ma to vôbec pýta? Majiteľ po chvíli odpovedal : ,, Samozrejme, že ťa mám rád!“  Holubica už nemala dôvod sa viac pýtať. Pomrvila sa, zatrepala krídlami a s povzdychom povedala : ,, Myslela som si, že ma miluješ...“ Majiteľ na ňu s údivom pozrel a nechápal, čo zlé povedal. Vlastne chápal, ale nevedel, že pre silnú Holubicu je to také dôležité.  Holubica sa na neho smutne pozrela a zaštebotala : ,, Prosím, chcem lietať.“

Majiteľovi sa po tvári začali kotúľať slzy, nevedel ich zastaviť a z vrecka vyťahoval zlatý kľúč. Odomkol holubicu. Holubica rozprestrela svoje biele krídla, Majiteľovi nevenovala žiadny pohľad a odletela ďaleko preč. Odletela hľadať šťastie. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?