Keď zasadne akreditačná komisia

Autor: Petra Laclavíková | 25.8.2015 o 18:50 | (upravené 26.8.2015 o 23:38) Karma článku: 5,48 | Prečítané:  1887x

Akreditačná komisia v júni hodnotila prácu Katolíckej univerzity v Ružomberku od roku 2008 po rok 2014 ako aj prácu na ďalších 22 školách. Konkrétne, na žurnalistike v Ružomberku chýba garant a vedenie školy opakovane zlyháva.

V médiach sa čoraz častejšie skloňuje meno ružomberskej univerzity, nie vždy v pozitívnom zmysle. Názvy titulkov ako:,,Katolíci môžu prísť o svoju univerzitu, Na Katolíckej univerzite už nemá učiť jej bývalý rektor, Študenti v Ružomberku sa búria proti neadekvátnym mediálnym útokom"  a pod. Avšak mojou otázkou je, prečo sa práve na túto univerzitu ukazuje prstom? Lebo je katolícka? Prečo zo všetkých VŠ, ktoré boli hodnotené akreditačnou komisiou, je doteraz zverejnené len meno Katolíckej univerzity? Napríklad: Fakulta informatiky a informačných technológií Slovenskej Technickej Univerzity v Bratislave nemá dostatok vyučujúcich profesorov, a podobne má problém ako ďalšie VŠ na Slovensku, ktorých mená sú záhadou.

Pýtam sa takéto otázky práve preto, pretože situácia na tejto univerzite sa ma  bytostne týka. 3. septembra 2015 sa bude konať zápis na odbor žurnalistika. Nemám istotu, či mi zostane status študenta. Fakulta bola tento rok vyhodnotená agentúrou ARRA ako druhá najlepšia filozofická fakulta na Slovenku, a rovnako ako žurnalistika vykazuje pomerne slušnú úroveň vzdelávania. Ďalšia moja otázka znie :,, Čo s nami ,budúcimi prvákmi, bude?"  ,,Rozhodia" nás po iných vysokých školách na Slovensku? Alebo nám ponúknu vzdelanie na iných príbuzných odboroch, ktoré sme nechceli študovať? Alebo sa mám držať tej ,,pozitívnejšej" správy, že Katolícka univerzita  v Ružomberku bude mať rok na odstránenie chýb? Rok na to, aby zohnala schopného človeka na pozíciu garanta? A po roku príde ďalší problém, ďalšia akreditácia, ďalšia medializácia... 

 To, že som prijatá a mám určený deň zápisu na VŠ ešte neznamená, že môžem absolvovať prvú vysokoškolskú skúšku, byť hodnotená ako študent Katolíckej univerzity a už vôbec to neznamená, že nejaký študent som. Nemám žiadnu záruku, že p.Horákovú prestane baviť, stále dookola, písať o kauzách na KU.  Ak prídem o status študenta, stratím možnosť brigádovať ako študent počas štúdia, robota sa mi bude hľadať veľmi ťažko, keďže som z gymnázia a v ruke nedržím žiadny výučný list. Žeby som bola naozaj prinútená odísť za prácou do zahraničia podobne ako ďalších 30- tisíc mladých ľudí? Posledné moje otázky znejú : ,,Kde nastala chyba? Prečo sa v tejto krajine nájdu ľudia, ktorí hrabú do vlastného vrecka na úkor niekoľko tisíc ľudí, ktorí strácajú možnosti, príležitosti a nakoniec strácajú aj motiváciu? 

 

Odkazy: http://www.sme.sk/c/7966897/katolici-mozu-prist-o-svoju-univerzitu.html

           http://www.sme.sk/c/7978035/na-katolickej-univerzite-uz-nema-ucit-jej-byvaly-rektor.html

           http://skolskyservis.teraz.sk/vysoke-skoly/katolicka-univerzita-v-ruzomberku/20952-clanok.html

 


 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?